Expediční kamera 2023

(Expediční kamera)
Expediční kamera 2023

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!

Objevujme…Poznávejme…Žijme! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2023.

Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

18,00 Zahájení

18:,05 - TICHO

Občas toho začnete mít dost a potřebujete utéct někam, kde nezáleží na tom jak efektivní jste dnes byli a kolik jste toho splnili. Film sleduje Reinise, který strávil dva týdny ve švýcarských Alpách. Každý den chodil nahoru a dolů, plaval v mrazivých vodách a hlavně trávil čas sám se sebou.

Země Kanada

Délka 9 min

Režie Reinis Kaspars

Jazyk Angličtina

18:15 - Madagaskar – ostrov duchů a kouzel

Dokument zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova Madagaskar. Tento tvor má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti. Obyvatelé Madagaskaru v něj věří a mají k němu velký respekt. Členové expedice se zúčastní několika obřadů, tak zvané tromby, na vyvolávání této chlupaté, asi metr vysoké bytosti.

Země Česko

Délka 46 min

Režie Daniel Mackerle

Jazyk Česky

19:05 - Mallorka

Autenticky podaná zimní výprava na Mallorku v době omikronu skrze hledáček telefonu. S plnou polní po nevyšlapaných trasách největšího z Baleárských ostrovů. Deset dní a dva poutníci na ostrově, který si oblíbili nejen dávní piráti. Spaní pod širákem, krásné pláže a azurové moře. Nespočet výškových metrů a kilometrů v nohách. To vše pro jedinečná setkání, lidi a místa, z kterých se tají dech.

Země Česko

Délka 16 min

Režie Petr Neček, Milan Obrdlík

Jazyk čeština

19:20 - 19:50 - přestávka, občerstvení

19:50 - losování vstupenek o drobné ceny

20:00 - Nejdelší svatební cesta?

Mladí dobrodruzi Peggy Marvanová a Adam Záviška o sobě mluví jako o normálních lidech, kteří prostě jen jdou za svými sny. Tímto způsobem si už na své konto stihli přidat takové úsěchy, jako třeba vítězství na slavném závodě Tour Divide (4500 km) nebo světové prvenství na zimní polární výzvě Lapland Extreme Challenge. Jejich motto zní “veliký cíl dává životu velký smysl.”

Země Česko

Délka 35 min

Režie Peggy Marvanová, Adam Záviška

Jazyk čeština

20:40- Strážci údolí sopky Tupungato

Film ukazuje neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka Tupungato (6 570 m n. m.) je vzdálená jen 80 km od hlavního města Santiago de Chile, ale z důvodu špatné dostupnosti se toho o ní moc neví.

Země Chile

Délka 20 min

Režie Patricio Goycoolea

Jazyk angličtina/španělština

21:05 - Vznešená

Efektivní komunikace je výzva, které čelí každý horolezec. Je to sport, který vyžaduje intenzivní soustředění, spolupráci a překonání strachu. Pro neslyšící horolezkyni Sonyu Wilson jsou komunikace a komunita životně důležitými. Elevated je neverbální film sdílející Sonyinu zkušenost neslyšící ženy a horolezkyně pracující na překlenutí propasti mezi neslyšícími komunitami a outdoorovým průmyslem.

Země USA

Délka 15 min

Režie Eddie Bauer

Jazyk anglicky

21:25 - Dovolená na Baffinově ostrově

Hledáte romantickou dovolenou? Zkuste Baffinův ostrov! Pamatujte: expedice je to samé jako dovolená, záleží jen na vašem přístupu. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry se ve filmu vydávají na odvážnou 45 denní expedici na odlehlý Baffinův ostrov, aby hledali skály, na které by se dalo vylézt a neprozkoumané řeky, které by se daly sjet.

Země Kanada

Délka 12 min

Režie Erik Boomer, Sarah McNair-Landry

Jazyk anglicky

21:40- zakončení

Vstupné

100,- Kč, studenti a důchodci 50,- Kč

Délka akce: 220 minut
Země původu: Česká republika

Informace o akci a jejím konání